محمد”مهدی سالک”مهدوی(زادة ۳۱ اردیبهشت ۱۳۶۲)، مربی، ورزشکار، مؤسس و بنیانگذار باشگاه ورزشی سالک

طراح حرکات ورزشی ریتمیک (Choreographer)، مربی خصوصی(Personal Trainer) اهل ایران است. او معرف و پایه­گذار ایروبیک فری استایل به جامعه ایران است و همچنین ابداع کننده و خالق سبک «سال­استایل» در دهة ۱۳۹۰ شمسی است. «سال­استایل» یک رشته ورزشی با ریتم و موسیقی­های بومی ایرانی است. در این رشته حرکت­های ورزشی رشته­های مختلف و فیتنس رشته­های رزمی همراه با وزنه­های(دمبل­های) سبک با ریتم موسیقی­های قومی محلی ایرانی و پاپ ترکیب شده است. این رشته در دسته­بندی رشته­های هوازی و فیتنس قرار می­گیرد که علاوه بر کالری­سوزی بالا می­تواند به فرم­دهی عضلات نیز کمک کند.

فعالیت­ها:

“مهدی سالک” به مدت دو سال در رده نوجوانان در باشگاه دخانیات به تمرین والیبال می­پردازد، سپس در رشته فوتبال رده نوجوانان در تیم باشگاهی پیام و اکباتان بازی می­کند.

همزمان با والیبال و فوتبال، در سن ۱۴ سالگی با رشته کوهنوردی آشنا می­شود و در سن ۱۹ سالگی مدرک درجه ۳ مربیگری کوهپیمایی و همچنین مدارک و گواهی نامه های دوره های سنگ نوردی ، یخ و برف،دوره های پیشرفته یخ و برف را کسب میکند/

وی صعود به قله­های مرتفع ایران مانند: دماوند ۱۷ بار و ۲ بار صعود زمستانی، همچنین سبلان ۱۳ بار و علم کوه ۹ بار و … را در کارنامه کوه­پیمایی خود دارد.

“مهدی سالک” همواره فردی مبتکر بوده و حتی در برگزاری کلاس­های کوهنوردی و طبیعت­گردی هم ابتکار عمل داشته و بیش از ۵۰۰ ورزشکار در زمینه کوه­پیمایی و طبیعت­گردی تربیت کرده است.

در سن ۲۰ سالگی به اردوهای تیم ملی کوهنوردی دعوت می شود و دقیقاً زمانیکه برای صعود به قله­های هشت هزار متری آماده می­شد، با کمال تأسف در یک سانحه اسکی دچار آسیب دیدگی و پارگی رباط­های صلیبی شده، که در نتیجه نزدیک یکسال به کمک عصا راه می­رفت.

بعد از آن “مهدی سالک” در کنار کوهنوردی و طبیعت گردی به سراغ رشته­های دیگر ورزشی مثل ژیمناستیک، کیک بوکسینگ ،فول کیک بوکسینگ ، کاپوئرا و رشته­ ورزش­های رزمی می­رود و موفق به اخذ مدرک مربیگری درجه ۳ ژیمناستیک از فدراسیون ژیمناستیک جمهوری اسلامی ایران و گواهینامه درجه ۳ فنی تخصصی و علمی مربیگری سبک جهانی فول کیک بوکسینگ  و گواهینامه تکنینک­های پیشرفته رشته سبک جهانی فول کیک بوکسینگ از فدراسیون ورزش­های رزمی جمهوری اسلامی ایران میشود.

وی در سال ۱۳۸۵ برای اولین بار رشته ورزشی زومبا را به ایران می­­آورد و دارای مدارک بین المملی زومبای مقدماتی، زومبای پیشرفته، زومبا تونینگ(فرم­دهی)، زومبا کیدز(زومبای بچه­ها)، زومبا گلد(زومبای سالمندان) از کمپانی زومبا است.

در کنار بقیه رشته­های ورزشی، گواهینامه بین­المللی ایروبیک فری استایل را دریافت می کند و در سال ۱۳۹۰ ایروبیک فری استایل را به جامعه ایران معرفی و پایه­گذاری می­کند، که تاکنون مربیان و ورزشکاران بیشماری با این سبک ورزش آشنا و تحت نظر ایشان آموزش دیده­اند.

“مهدی سالک” در سال ۱۳۸۸ به دلیل ابتکار عمل و خلاقیتی که داشت، با تلفیق ریتم و موسیقی­های قومی محلی ایرانی، پاپ همراه با دمبل­های سبک و فیتنس رشته­های رزمی ، رشته «سال­استایل» را ابداع می­کند. که از سال ۱۳۹۰ تاکنون به بیش از ۸۰۰۰ ورزشکار تعلیم داده شده است.